Okiennice

Okiennice to coś więcej niż dekoracyjny akcent. Skutecznie chronią i przed upałem, i przed chłodem, i przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Niektóre również przed złodziejami. Zobacz dlaczego warto wybrać okiennice.

Chronią przed słońcem

Dlatego warto je zamocować na ścianach tych pomieszczeń, w których okna są duże i wychodzą na wschód, południe lub zachód. Latem w takich pomieszczeniach jest szczególnie gorąco. Temperatura może w nich wzrosnąć nawet o kilkanaście stopni: w pomieszczeniach od wschodu - w godzinach porannych, od zachodu - po południu. Najgoręcej będzie w tych wnętrzach, których okna umieszczone są od południa - tam słońce jest najdłużej. Zamykając okiennice o odpowiedniej porze, chronimy wnętrze domu przed nadmiernym nagrzaniem. Jeśli zamocujemy okiennice ażurowe z regulacją ustawienia poziomych listewek (szczebelków), nie musimy całkowicie zaciemniać pomieszczenia. Dzięki temu możemy dozować ilość wpadającego do domu światła, a przy otwartym oknie świeże powietrze będzie swobodnie przepływać szparami między szczebelkami.

Chronią przed zimnem i hałasem

Zimą okiennice chronią przed chłodem. Zależnie od materiału, z którego są wykonane poprawiają właściwości termoizolacyjne okien o 30%.Jeśli zamontuje się mechanizm elektryczny, można je zamykać z wnętrza domu i nie trzeba w tym celu otwierać okna. Warto pamiętać, że zamknięte okiennice chronią też przed hałasem.

Chronią przed złodziejami

Dla nieprzekonanych jeszcze jeden argument: okiennice są alternatywą dla krat. Jeśli wyposaży się  je w okucia antywłamaniowe, trudniej będzie je sforsować od zewnątrz. Starym i sprawdzonym sposobem zabezpieczania okiennic przed wyważeniem jest ryglowanie ich od wewnątrz: sztabą albo specjalnym prętem.

Realizacje

P1050925.JPG
P1050919.JPG
IMG-20160916-WA0003.jpg
IMG-20160916-WA0002.jpg

Najnowsze aktualności