Okna drewniane

Drewno jak żaden inny materiał utożsamiany jest z ciepłem i bezpieczeństwem. Posiada najlepsze właściwości izolacyjne, dając w połączeniu z nowoczesną technologią wysoką trwałość wykonanych z niego wyrobów.

Okna drewniane

OKNA Z DREWNA

Oferowane przez nas okna z drewna to spełnienie trzech podstawowych wymagań stawianych tego typu produktom: gwarancja najskuteczniejszej izolacji, bezpieczeństwa i atmosfery ciepła. W tym celu konstruując okna łączymy wysokogatunkowe drewno z wysublimowaną niemiecką technologią. Stosowane przy produkcji procesy obróbki termicznej, klejenia warstwowego oraz impregnacji sprawiają, że drewno jest wyjątkowo wytrzymałe.

Drewno jako surowiec wykorzystywany od tysięcy lat podkreśla symbiozę życia człowieka z uwarunkowaniami natury. W produkcji naszych wyrobów poza rodzimymi gatunkami drew wykorzystujemy także drewno spoza obszaru Europy, tak aby spełnić wszelkie życzenia naszych klientów dotyczące odporności i estetyki zastosowanego drewna.

Dbamy przy tym bezwarunkowo o wymogi ekologiczne wykorzystując wyłącznie legalnie sprowadzone drewno z lasów prowadzonych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, najczęściej z rodziny mahoniowców głównie z Indonezji i Brazylii. Wszystkie materiały odznaczają się dużą twardością, bardzo dobrą wytrzymałością statyczną, co w połączeniu z odpowiednimi lakierami tworzy interesujący i niepowtarzalny rysunek powierzchni. Wraz z nowoczesnymi okuciami obwiedniowymi powstaje produkt doskonale spełniający wymagania codziennej obsługi i długoterminowej trwałości i gwarantujący długoterminową trwałość.

Aby wzmocnić naturalne właściwości drewna nanosimy na jego zewnętrzną powierzchnię specjalną powłokę z ochronnej lazury. Wykorzystujemy przy tym nowoczesną metodę hydrodynamiczną, która pozwala idealnie chronić drewno zachowując jego zdolności dyfuzyjne. W efekcie ramy naszych okien uzyskują optymalną strukturę powierzchni i dostępne są w bogatej i różnorodnej tonacji kolorystycznej.

Każdy z naszych produktów spełnia wymagania norm obowiązujących we współczesnym przemyśle budowlanym. Wszystkie nasze okna posiadają aprobatę techniczną wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej. Poza stałym rozwojem pakietu technologicznego rokrocznie zdobywamy wyróżnienia i nagrody w konkursach regionalnych i ponadregionalnych: Lider Przedsiębiorczości, Junior Biznesu, Nagroda Izby Przemysłowo Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego. To doskonała gwarancja ich najwyższej jakości. Korzystając z wieloletniej praktyki w branży budowlanej wypracowaliśmy autorskie technologie produkcyjne rozwijając paletę produktów i angażując w ich wyrób całą naszą energię i pasję.

OKNA PASYWNE Z DREWNA FIRMY RDUCH & BOREK

Okna pasywne (energooszczędne) o profilu 92 mm charakteryzują się wysoką izolacyjnością cieplną, zachowując przy tym jakość wykonania oraz walory estetyczne. Wysoka przepuszczalność energii słonecznej i naturalnego światła dziennego minimalizuje koszty ogrzewania. Okna te wykonane z ekskluzywnego drewna mahoniowego idealnie będą podkreślać elegancki styl wnętrza. Ponadto zastosowanie okien pasywnych z pewnością zwiększy wartość nieruchomości.

Okna pasywne w mieszkaniu to niższe rachunki za ogrzewanie i mniejsze zużycie energii, co bezpośrednio przekłada się na stan finansów. Warto rozważyć zakup okien energooszczędnych przed kwalifikacją budynku do danej klasy energetycznej. Okna pasywne podnoszą klasę lokalu mieszkalnego, a tym samym przyczyniają się do wzrostu wartości nieruchomości oraz dają niższe koszty utrzymania, co w perspektywie długofalowej jest nie do przecenienia. Okna pasywne charakteryzują się wysoką izolacyjnością cieplną, zachowując przy tym najwyższą jakość wykonania oraz walory estetyczne.

Co charakteryzuje okna pasywne firmy Rduch & Borek?

1. minimalizacja kosztów ogrzewania (realne oszczędności na ogrzewaniu pomieszczeń)
2. niski współczynnik przenikania ciepła
3. długoletni okres użytkowania
4. wyższa izolacja akustyczna
5. łatwy sposób konserwacji i pielęgnacji okna

Zastosowanie dodatkowo powiększonych profili okiennych w przypadku okien pasywnych pozwala na zabudowę szkła z dwoma komorami izolującymi, co powoduje uzyskanie jeszcze lepszej izolacji termicznej i akustycznej. Okna z potrójnymi uszczelkami i w zestawie z wkładem dwukomorowym wypełnionym kryptonem ( UW=0,4 W/m2K ) uzyskuje współczynnik dla całości ( UW=0,58 W/m2K ).

Dlaczego warto kupić okna pasywne firmy Rduch & Borek?

1. gwarancja realnej oszczędności oraz wzrostu wartości nieruchomości
2. solidne wykonanie, funkcjonalność i niezawodność
3. wykonanie z naturalnego drewna
4. wyjątkowość walorów estetycznych okien

Przekroje

DREWNO (4).jpg
DREWNO (3).jpg
DREWNO (1).jpg

Detale pdf

68 (2)-page-001.jpg
68 (1)-page-001.jpg
68 (3)-page-001.jpg
68 (4)-page-001.jpg
92 (1)-page-001.jpg
92 (2)-page-001.jpg
92 (3)-page-001.jpg
92 (4)-page-001.jpg

Realizacje

 

 

Najnowsze aktualności